Baleriny – stylowe i wygodne

Gdyby przeanalizować statystyki sprzedaży w sklepach obuwniczych, bez trudu zauważymy, że wśród butów damskich najlepiej sprzedają się balerinki – buty, których korzeni należy upatrywać w obuwiu przeznaczonym dla tancerek, a zwłaszcza baletnic, skąd zresztą bierze się ich nazwa. Te dostępne w handlu bardzo różnią się jednak od tych, które wykorzystywane są na operowych scenach – dzięki grubszej podeszwie i dostosowanej do codziennych wymagań konstrukcji, baleriny są jednym z najwygodniejszych rodzajów damskiego obuwia, a ich zalety docenią wszystkie chyba panie.

Tym, co w największej mierze decyduje o ogromnej popularności tych butów jest bez cienia wątpliwości ich wygoda – pod tym względem dorównać im może jedynie sportowe obuwie. W przeciwieństwie do tego ostatniego, baleriny jednak, dzięki różnorodności wzorów są świetnym wyborem dla pań preferujących najróżniejsze modowe style – na sklepowych półkach łatwo znaleźć bowiem zarówno baleriny stylizowane na trampki, jak i te, które łączą w sobie wygodę balerin z eleganckim wyglądem lakierków czy pantofli. Takie buty świetnie będą pasowały do sukienek czy garniturowych spodni i staną się idealnym dopełnieniem kreacji do pracy.

Latem zaś wygodnym rozwiązaniem okażą się baleriny typu open-toe, które zapewniają stopnie optymalną wentylację. Pozbawione są osłony na palce, a w wielu modelach część buta wykonana jest z ażuru bądź siateczki, co wpływa nie tylko na ich walory funkcjonalne, ale też wygląd – są bowiem idealnym dodatkiem do letnich kreacji.