Gdzie zabrać dziecko podczas Urodzin Łodzi?

Twoje dziecko marzy, żeby wcielić się w Byczka Fernando, Kota w butach albo Alicję w Krainie Czarów? Chciałbyś zobaczyć, jak wygrywa turniej gry w kapsle, uczy się kopać piłkę pod okiem trenerów Łódzkiego Klubu Sportowego? A może chcielibyście razem odkryć języki, smaki i turystyczne szlaki Łodzi? Urodziny Łodzi to propozycja idealna dla Was.

Łódzkie Centrum Wydarzeń i Urząd Miasta Łodzi zapraszają na 594. Urodziny Łodzi od 28 do 30 lipca, podczas których i najstarsi, i najmłodsi łodzianie z pewnością nie będą się nudzić.

Informacje o wszystkich urodzinowych propozycjach dla dzieci oraz innych wycieczkach, warsztatach, piknikach, które będą towarzyszyły obchodom 594. Urodzin Łodzi, znajdą Państwo na stronie Łódzkiego Centrum Wydarzeń, czyli TUTAJ >

Teatr Lalek Arlekin przeniesie łodzian w magiczny, bajkowy świat. Zaaranżuje na scenie kameralnej garderobę teatralną, wyposażoną w różnego typu rekwizyty, pochodzące z przedstawień teatru.

Widzowie, zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mieli możliwość wcielić się w postaci z bajek i przez chwilę stać się częścią teatralnej rzeczywistości. Do dyspozycji gości przygotowane będą dziesiątki akcesoriów: peruk, masek, rozmaite rodzajów lalek, tj. jawajki, kukły, pacynki i marionetki, a także wiele autentycznych kostiumów, w których aktorzy występowali na scenie. Goście Arlekina zastaną m.in. elementy scenografii i kostiumy z „Byczka Fernando”, „Kota w butach”, „Koziołka Matołka”, „Nowych szat króla”, „Alicji w Krainie Czarów” i „Piotrusia Pana”.

Atlas Arena postawiła na gry w klimacie retro. Na dzieci czekają podwórkowe zabawy, jak gra w klasy, w gumę, turniej gry w kapsle, malowanie kredą wielkiej laurki dla Łodzi. Miłośnicy piłki nożnej mogą spróbować sił pod okiem trenerów Łódzkiego Klubu Sportowego.

Centrum Kultury Młodych przygotowało warsztaty, podczas których będzie można poznać łódzkie specjalności kulinarne, znane legendy związane z regionem i ciekawostki na temat szlaku Łódź Bajkowa, na którym można spotkać m.in. Misia Uszatka, Plastusia, wróbla Ćwirka, pingwina Pik Poka.

W Teatrze Nowym Zorak będzie uczył rodziny beatboxu, Art of Breaking przybliży tajniki breakdance, a Egon Fietke poprowadzi warsztaty graffiti.

Rodzinna Gra Miejska „Moja Łódź”, kalambury, quizy, konkursy, warsztaty origami, pokaz modeli zdalnie sterowanych to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie, która zorganizuje Piknik na Retkini.

Wszyscy, którzy chcieliby odkryć „Język, samki i turystyczne szlaki Łodzi” powinni się wybrać na warsztaty edukacyjno-plastyczne zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną Łódź-Górna.

Ciekawi tajemnic tradycyjnego, ręcznego haftu, mają szansę nauczyć się „malowania” przy pomocy igły i nitki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

Urodziny Łodzi to wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi. Przygotowaliśmy dla Państwa ponad 200 atrakcji. Wiele spośród nich powstało z myślą o najmłodszych. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach lcw.lodz.pl i uml.lodz.pl

fot. materiały prasowe